Karjeros informavimo pamoka ketvirtokams

Gegužės 12 d. Šilutės Žibų pradinės mokyklos ketvirtokams vyko karjeros informavimo pamoka ,,Ruošiuosi 5 klasei. Ką turiu žinoti?“

Pamokos tikslas – pirmas žingsnis į sėkmingą adaptaciją naujoje mokykloje. Ketvirtokai, būsimi penktokai, jau pasirinko ir žino, kurioje mokykloje mokysis kitais mokslo metais. Visiems yra nedrąsu pakeisti mokyklą, įsilieti į naują klasę. Žmogus visada bijo to, ko nežino, ko nėra patyręs. Tam, kad to nerimo būtų mažiau į pamoką buvo pakviesti Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos mokiniai, juos paruošė ir atlydėjo karjeros specialistė, bibliotekininkė Edita Bendžiuvienė ir Šilutės Pamario progimnazijos mokiniai, kuriuos paruošė ir atlydėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, mokinių komiteto kuratorė Aurelija Šleževičienė. Svečiai pristatė savo mokyklas, jose vykstančias veiklas, būrelius, projektus. Ketvirtokai turėjo galimybę išsiaiškinti juos kamuojančius klausimus, o vyresnieji mokiniai, pristatydami savo mokyklas, išbandė save, savo gebėjimą kalbėti viešai.

Visiems mokiniams buvo naudingas, toks mokyklų bendradarbiavimas. Ketvirtokai pamatė, kokius gražius pranešimus geba paruošti vyresnių klasių mokiniai, kaip jaudinasi kalbėdami viešai ir kaip puikiai susitvarko su šia, visus žmones kamuojančia baime. Vyresnieji mokiniai pasižiūrėjo, paklausė ir įvertino vieni kitų pristatymus. Puiki patirtis visiems ir tikėkimės lengvesnė adaptacija Šilutės Žibų pradinės mokyklos ketvirtokams, kurie ateinančiais mokslo metais iškeliaus į skirtingas mokyklas.

Karjeros specialistė

Vitalija Mišinskaitė