Kartu su vaiku praleistas laikas: kodėl tai svarbu?

Šeima yra erdvė, kur mokomasi gyventi – pradžioje vaikščioti ir kalbėti, vėliau mylėti ir gerbti save bei kitą. Nors būdų parodyti meilę vaikui yra nemažai, šį kartą siūlome atkreipti dėmesį į šeimos bendrą laiką – jo kiekį ir kokybę. Paklauskite savęs, kiek jūsų šeima kasdien praleidžia laiko kartu? Daugiau nei septynias minutes? Jei atsakymas „Taip“, tai esate nebe šalies vidurkis. Kitas klausimas – ką jūs kartu veikiate? Gal atsakysite „Viską“. Bet ar išties taip yra?
Tad kyla klausimas, kodėl svarbu skirti dėmesį bendram šeimos laikui? Kartu praleistas laikas gali ir turėtų būti prasmingas, nes jo metu yra galimybė ne tik mokytis gyvenimo įgūdžių, bet ir patenkinti bazinius emocinius ir socialinius poreikius – būti pripažintam, svarbiam ir kt. Būnant kartu su artimaisiais, vaikui yra galimybė nesijausti vienišu. Leidžiant laiką kartu, vaikui yra galimybė jausti tėvų meilę: gauti tiesioginį pozityvų dėmesį, paramą ir palaikymą. Tai laikas, kada vaikas gali būti išklausytas, gali užduoti aktualius ir jautrius klausimus apie vidinius išgyvenimus ir socialinio gyvenimo keliamus iššūkius, kalbėtis apie gyvenimo stebuklą. Būdamas kartu, vaikas stebi mūsų elgesį, žodžius bei emocijas, vertina, kaip jie tarp savęs dera, ir mokosi iš mūsų elgesio. Bendra tėvų ir vaikų veikla kuria artumo jausmą šeimoje. Egzistuoja begalės būdų, kaip šeimos nariai gali leisti laiką kartu. Norime Jums priminti kai kuriuos labai paprastus, bet veiksmingus būdus būti kartu: kartą per dieną kartu pavalgyti, atrasti laiko pokalbiams, bendrai fizinei veiklai, dirbti kartu. O šiandieną Jūsų šeimai norime pasiūlyti dar vieną būdą pabūti visiems kartu - pažiūrėti ir aptarti mūsų siūlomą kino filmą „Liūtas karalius“.
Šis filmas yra vienas mylimiausių visų laikų šeimos filmų. Tik pasirodęs ekranuose, iškart tapo tikra sensacija. Tai nepaprasto grožio ir nuostabios muzikos pasaulyje pasakojama šeimos vertybių ir tikros draugystės istorija.
Filmą „Liūtas karalius“ pirmadienį, t. y. balandžio 5 d. (antrąją Velykų dieną), 19.30 val. transliuos TV3 televizija.
Įspūdingo Jums reginio bei prasmingo, šilto ir jaukaus laiko kartu!
Pst.: filmo „Liūtas karalius“ aptarimas vyks vaikams sugrįžus į mokyklą klasių valandėlių metu.