Pažintis su Turkijos švietimo sistema

2022 metų rugsėjo 25 d. – spalio 1 d., pagal Erasmus + projektą „ „GAMIFICATION IN CLASS - challenges and rewards“ („ŽAIDIMAI PAMOKOSE - iššūkiai ir apdovanojimai“) Stambule (Turkija) lankėsi Šilutės Žibų pradinės mokyklos mokytojos Renata Ivaščenkienė ir Rasa Jankauskienė, taip pat mokyklos direktorė Elena Šarkienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Alina Urbonienė. Šilutės Žibų pradinės mokyklos komanda, kartu su šio projekto partneriais iš Rumunijos, Italijos, Ispanijos ir Turkijos  lankėsi Stambulo Cagdas Yasam Turkan Tutumluer  ir Semiha Kirac mokyklose, susipažino su Turkijos švietimo sistema, dalinosi darbo patirtimi, aplankė Sultanbeyli savivaldybę, visuomenės švietimo centrą, knygų mugę. Tai ketvirta projekto metu aplankyta šalis.

Cagdas Yasam Turkan Tutumluer  mokyklos bendruomenė projekto dalyvius pastitiko svetingai: su šokiais, dainomis, sveikinimo kalbomis bei dovanomis. Mūsų mokytojos šioje mokykloje stebėjo turkų mokytojų vedamas pamokas, pamokas specialiųjų poreikių klasėje, taip pat vedė matematikos ir pasaulio pažinimo pamokas turkų mokiniams, mokė jų lietuviškų žaidimų ir šokių. Vyko apskrito stalo diskusijos, kiekvienos šalies atstovai skaitė pranešimus, aptarti žaidimų ir mokymo žaidimų pagrindu privalumai ir trūkumai.

Išvykos metu projekto dalyviai aplankė daug įžymių vietų: plaukė laivu per Bosforo sąsiaurį, lankėsi Sofijos sobore, Michrimach mečetėje, žaislų muziejuje, Topkapi rūmuose, susipažino su Turkijos istorija, tradicijomis, kultūra ir tradiciniais patiekalais.

Šilutės Žibų pradinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Alina Urbonienė