Vasaros stovykla

Kiekvieną vasarą Šilutės rajono savivaldybės švietimo skyrius skelbia vaikų ir jaunimo vasaros poilsio organizavimo projektų konkursą. Šiame konkurse dalyvauja ir Šilutės Žibų pradinė mokykla. Šiais metais buvo patvirtintas ir finansuotas mūsų mokyklos projektas „Aš, tu ir vasara“. Tai puiki galimybė turiningai pradėti vasaros atostogas.

Stovykla prasidėjo birželio 11 d. Vaikai susipažino su vasaros stovyklos programa, kūrė stovyklos emblemą, taisykles, kurių reikėjo laikytis stovyklavimo metu. Stovyklautojai įsipareigojo kiekvienos dienos įspūdžius užrašyti dienoraštyje.  

 Pirmoji diena prasidėjo mankšta mūsų mokyklos kieme, kurią vedė visuomenės sveikatos specialistė Deimantė Stankutė. Vaikai mankštą pradėjo jogos asanomis. Pasimankštinę ir papusryčiavę išvyko į Šilutės muziejų, kuriame žaidė orientacinį žaidimą „Pažink senąjį Šilutės dvarą“, kurį pravedė edukatorė Loreta Stoliarovienė. Antroje užsiėmimo dalyje mokiniai pasigamino dvaro maketą – magnetą. Po užsiėmimo vaikai grįžę į mokyklą žaidė judriuosius žaidimus. Papietavę grįžo į namus.

Kita diena prasidėjo jogos asanomis. Po jų mokiniai susiskirstė į dvi grupes. Vieni mokiniai vyko į mokslo pažinimo centrą „Išradėjo batai“. Edukatoriai Rasa ir Eivanas Maksvyčiai supažindino poilsiautojus su Saulės sistemos planetomis, pademonstravo kosmonauto kostiumą . Kiti mokiniai liko mokykloje. Susipažinę su Saulės sistemos planetomis bandė sukurti jos modelį. Po pertraukėlės komandos apsikeitė veiklomis.

Birželio 13 d.  vaikai keliavo į Šilutės sporto klubą „Atėnė“. Jame vaikai atliko jogos pratimus, kuriuos vedė trenerė Jūratė Gricevičienė. Po jų stovyklautojai dalyvavo aktyvioje krepšinio treniruotėje, kurią  vedė treneris Kęstutis Macijauskas. Iš aktyvių sportinių užsiėmimų mokiniai išskubėjo į Šilutės F. Bajoraičio biblioteką. Joje edukaciniame užsiėmime kūrė įvairias saulės sistemos planetas ir kitokius animacinius darbelius 3 D rašikliais, kurį vedė Edgaras Strelčiūnas, Kristina Kelmelienė, Ilona Jonikaitė, Ovidijus Normantas.

 Sekančią dieną stovyklautojai iš ankstaus ryto vyko į Kuršių neriją. Aplankė Juodkrantėje esantį Raganų kalną, susipažino su ten esančiomis skulptūromis. Iš Juodkrantės vyko į Nidą. Lipo į Parnidžio kopą, prie „Saulės laikrodžio“. Bandė nusakyti saulės laikrodžiu rodantį laiką. Parnidžio kopoje grožėjosi atsivėrusiu vaizdu. Po to keliavo prie Nidos švyturio. Užlipę į jo viršų apžvelgė Nidos panoramą. Vakare pavargę, bet linksmi grįžo į Šilutę.

Birželio 17d. vaikai vyko į Švėkšną. Viena grupė  susipažino su Švėkšnos miestelio istorija, gamtos paminklais, išklausė edukaciją  „Švėkšnos dvaro paslaptys“, kurią vedė Agnė Duobinienė. Kita grupė keliavo į Švėkšnos muziejų. Interaktyvią veiklą „Virtualus turas sinagogoj“ vedė edukatorė Monika Žąsytienė. Po pertraukėlės grupės apsikeitė veiklomis. Grįžo į mokyklą pakiliai nusiteikę.

Paskutinę dieną vyko sportadienis Šilutės „Kiškių dauboje“. Mokiniai jame išbandė pusiausvyros, koordinacijos kamuolius, žaidė įvairius judriuosius žaidimus, kūrė miniatiūras apie saulę.

Grįžę mokinukai pristatė stovyklos dienoraštį, kuriame aprašė įdomiausius dienos įspūdžius. Į vasarą mažieji stovyklautojai iškeliavo su džiugia nuotaika ir nepamirštamais  stovyklos įspūdžiais.

 

Šilutės Žibų pradinės mokyklos vyr. mokytoja Laima Stonienė

Daugiau nuotraukų svetainės galerijoje https://www.zibai.eu/galerija/vasaros-stovykla-2024-m