Projektas „KAD AUGTUME“

2021-01-05 Projektas „KAD AUGTUME“, skirtas labai gerai besimokantiems mokiniams.
Vaiko gabumai pastebimi jau pirmaisiais jo gyvenimo metais. Šeima, socialinė aplinka ir mokykla turi didžiausią įtaką vaiko gabumų atsiskleidimui ir intelekto raidai. Vaiko sugebėjimai ir gabumai ypač  išryškėja  mokykloje, kurioje kiekvienas mokinys jaučiasi svarbus, kur gerbiama jo nuomonė, kur vaikai įtraukiami į bendrą veiklą, sudaromos sąlygos dalytis idėjomis ir mokytis vieniems iš kitų, pastebimi ir įvertinami net mažiausi pasiekimai ar kūrybiškumo pasireiškimai. Šilutės Žibų pradinėje mokykloje sėkmingas labai gerai besimokančių mokinių ugdymas  grindžiamas diferencijuojant ir pritaikant ugdymo turinį, atsižvelgiant į besimokančiojo interesus. Mokytojai, diferencijuotai dirbdami su mokiniu, turinčiu intelektualinių gabumų, padeda atsiskleisti jo interesams, polinkiams, gebėjimams.
Šilutės Žibų pradinės mokyklos pagalbos mokiniui specialistai, prisidėdami prie labai gerai besimokančių mokinių ugdymo, parašė ir įgyvendina projektą „Kad augtume...“ Šis projektas skirtas aukštesnių intelektinių gebėjimų mokiniams. Projekto „Kad augtume...“ numatytos veiklos padės atsiskleisti gabių mokinių gebėjimams, skatins ir plėtos jų pažintinę raidą, kurs palankią aplinką, padedančią  vaikams augti ir tobulėti. Įvairių užsiėmimų (edukacijų, konkursų, išvykų) metu dalyvius džiugins ne tik įdomus veiklų turinys, netradiciniai metodai ir neformalios aplinkos, bet ir galimybė bendrauti su panašių interesų ir pomėgių bendraamžiais.
Tikimės, kad dalyvaudami projekte, mokiniai  giliau pažins savo krašto istoriją, kultūrą, tradicijas, patirs džiugių akimirkų ir emocijų bei praplės savo akiratį. Mokslo metų  pabaigoje mokiniai bus apdovanoti kelione į Naisius.

2021-09-10 Išvyka į H. Šojaus dvarą pagal projektą, skirtą gerai besimokantiems mokiniams „Kad augtume“

 

Šilutės Žibų pradinė mokykla 

Norint paskatinti labai gerai besimokančius mokinius ir siekiant padėti atsiskleisti šių vaikų galioms ir gabumams, parašytas projektas „Kad augtume...“, skirtas visiems Šilutės Žibų pradinės mokykloje labai gerai besimokantiems mokiniams. Pagalbos mokiniui specialistai ir mokytojų padėjėjai, parašę šį projektą, organizuos įvairias veiklas, edukacijas, išvykas ir ekskursijas, kurių metu mokiniai plės akiratį, žinias, įgis naujų patirčių. 

Šiandieną įgyvendinta pirmoji numatyta projektinė veikla - išvyka į H. Šojaus dvarą-muziejų. Mokiniai dalyvavo orientaciniame žaidime „Pažink senąjį Šilutės dvarą“. Atviroje erdvėje įrengtoje lauko klasėje vaikai atliko įvairias užduotis, orientacines veiklas, susijusias su senojo dvaro pastatų ansamblio pažinimu. Edukacijos pabaigoje kiekvienas mokinys turėjo galimybę pasipuošti senojo Šilutės dvaro medinį maketą-magnetuką. Mokiniai į  mokyklą sugrįžo kupini naujų įspūdžių ir teigiamų emocijų. Už puikų pažintinį rytmetį nuoširdus AČIŪ mokyklos administracijai, apmokėjusiai šią turiningą edukaciją!

 

2021-10-13 Išvyka į F.Bajoraičio miesto biblioteką pagal projektą, skirtą gerai besimokantiems mokiniams „Kad augtume“

Šilutės Žibų pradinė mokykla Šilutės Žibų pradinė mokykla

         Šilutės Žibų pradinėje mokykloje pradėtas vykdyti projektas „Kad augtume“. Šiuo projektu siekiama padėti atsiskleisti gerai besimokančių mokinių gabumams bei skatinti vaikų žingeidumą. Antru projektinės veiklos etapu tapo išvyka į F.Bajoraičio biblioteką, kur mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Šilutės krašto pėdsekiai“.

         Bibliotekos edukacinėje klasėje mokiniai galėjo pabūti tikrais sekliais ir pasinerti į painios bylos tyrinėjimą. Sekdami nežinomo personažo pėdsakais, kuris įvykdė vagystę, vaikai žaidimo forma susipažino su Šilutės miesto istoriniais pastatais bei jų įdomia praeitimi. Sekliams reikėjo pasukti galvas sprendžiant vagies užkoduotus rebusus ir  renkant įkalčius, kad atskleistų visas nusikaltimo aplinkybes bei surastų nusikaltėlio buveinę. Žaidimo pabaigoje dalyviai liko labai patenkinti, nes vagis – areštuotas, o paslėptas grobis - surastas.

          Bibliotekininkų paruošta edukacinė programa prilygo gerai suregztam kvestui su daugeliu nežinomųjų. Mokiniai ne tik gerai praleido laiką, bet ir sužinojo daug įdomybių apie savo miesto istoriją.

 

Apie mus https://www.silutevb.lt/2021/10/13/silutes-krasto-pedsekiai/

 

2021-10-14 Šilutės „Sekretų“ istorijos

Šilutės Žibų pradinė mokykla Šilutės Žibų pradinė mokykla

 

                Spalio 14 d. Šilutės Žibų pradinės mokyklos gerai besimokantys mokiniai tęsė projekto „Kad augtume“ veiklas. Specialiosios pedagogės vedė ekskursiją po Šilutę ir supažindino mokinius su žymiausiais miesto pastatais, aptarė ir atskleidė mieste įkurtų 20 sekretų istorijas. Šis unikalus ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje projektas skatina prisiminti miesto įstoriją ir XIX a. žmonių gyvenimo ypatumus. Gabiausi mokyklos mokiniai domėjosi žmonių gyvenimais, jų veikla ir stebėjosi, kiek daug įvairių parduotuvių veikė Šilutės mieste. Daugelis, net neįsivaizdavo, kad jau taip seniai mieste veikė limonadinė ir gardžiais pyragais garsėjanti kepyklėlė. Išvykos metu mokiniai apžiūrėjo senąjį gaisrinės pastatą ir domėjosi jo įkūrimu, vaikščiojo H. Šojaus dvaro kiemelyje, apžiūrėjo pastatus, prisiminė dvaro kilmę ir jo įsikūrimo istoriją.

 

2021-11-24 Edukacinė veikla „Žinių kodas“ Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

Šilutės Žibų pradinė mokykla Šilutės Žibų pradinė mokykla Šilutės Žibų pradinė mokykla 

 

Lietingą rudens dieną, bet su puikia nuotaika Žibų pradinės mokyklos labai gerai besimokantys mokinukai skubėjo į edukacinę veiklą Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Tai jau ketvirtoji veikla, vykstanti pagal mokyklinį projektą, skirtą gerai besimokantiems mokiniams „Kad augtume...“ Edukacinės veiklos metu mokiniai dalyvavo virtualioje viktorinoje apie adventinį ir Kalėdų laikotarpį. Kiekvienas dalyvis savarankiškai atliko užduotis planšetėse ar mobiliuosiuose telefonuose ir asmeniškai rinko taškus. Pirmų trijų vietų laimėtojai gavo dovanų naujas gražias knygutes. Po viktorinos mokiniai turėjo galimybę išbandyti virtualios realybės akinius. Į mokyklą visi sugrįžo puikios nuotaikos ir kupini teigiamų įspūdžių. 

 

2021-12-02 Kalėdinė edukacija „Gerų darbų dėžutė“

Šilutės Žibų pradinė mokykla Šilutės Žibų pradinė mokykla

Gruodžio 2 dieną, gerai besimokantys mokiniai lankėsi H. Šojaus muziejuje, edukacinėje veikloje „Gerų darbų dėžutė“. Tai užsiėmimas skirtas adventiniam laikotarpiui įprasminti. Mokiniai turėjo sugalvoti ir užrašyti 13 gerų darbų, kuriuos reikės atlikti iki Šv. Kalėdų, kitas 10 gerų darbų idėjų dovanojo muziejaus darbuotojai. Visus kalėdiniam laikotarpiui suplanuotus ir užrašytus darbus mokiniai sudėjo į tam skirtas dėžutes, kurias dekoravo įvairiais kalėdiniais paveikslėliais. Jaukiai ir šventiškai nusiteikę baigėme švietimo pagalbos specialistų parengtą projektą „Kad augtume...“, skirtą Žibų pradinės mokyklos gerai besimokantiems mokiniams.

Atnaujinta: 2021-12-02